همه چیز درباره تکنولوژی است

آیفون های سال ۲۰۲۰ | طبق رسم معمول اپل، این کمپانی شرکت های کوچک را خریداری میکند و سپس به فاصله یکسال، ما شاهد یک ویژگی جدید در گوشی های آیفون هستیم. برای مثال در سال ۲۰۱۲ اپل کمپانی AuthenTec را به قیمت ۳۵۶ میلیون دلار خریداری کرد و سپس در سال ۲۰۱۳ شاهد حضور حسگر اثر انگشت در گوشی آیفون ۵s بودیم. حتی در سال ۲۰۱۰ نیز اپل SIRI را با قیمتی نامشخص خریداری کرد. کمپانی SIRI در App Store اپلیکیشن دستیار هوشمند خود را عرضه کرده بود و توسعه دهندگان قصد داشتند که آن را برای گوشی های اندروید و BlackBerry نیز عرضه کنند. اپل SIRI را خریداری کرد و یک سال بعد در گوشی آیفون ۴s شاهد دستیار هوشمند SIRI بودیم.

آیفون های سال ۲۰۲۰

اپل به منظور بهبود تجربه ی عکاسی در آیفون، کمپانی اسرائیلی LinX Computational Imaging را به قیمت ۲۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ خریداری کرد. و در سال گذشته نیز اپل کمپانی Texture را به قیمت نامشخصی خریداری کرد. این کمپانی یک اپلیکیشن توسعه داده بود که دسترسی به بیش از ۲۲ مجله را برای مشترکین به ارمغان می‌آورد. چند ماه بعد از خرید Texture، شایعه ای منتشر شد مبنی بر اینکه اپل از اپلیکیشن کمپانی Texture برای توسعه سرویس Apple News پلاس خود استفاده خواهد کرد؛ و در نهایت این خبر درست از آب درآمد و سرویس Apple News پلاس در سال جاری عرضه شد.

با این اوصاف، منتظر حضور تکنولوژی کمپانی Ikinema در آیفون سال بعد باشید.

اگر اپل روند مشابهی را طی کند، در iOS 14 و در آیفون های سال آینده باید شاهد حضور تعدادی ویژگی جدید برای Animoji و Memoji باشیم. به تازگی کمپانی اپل به خبرگزاری CNBC گفته است که کمپانی Ikinema را خریداری کرده است. این کمپانی تکنولوژی های زیادی را توسعه داده است و یکی از آن تکنولوژی ها این است که ویدیو های سلفی افراد را به کاراکترهای انیمیشنی تبدیل میکند. کمپانی بریتانیایی Ikinema خود را به عنوان یک کمپانی توصیف میکند که “به تولیدکنندگان نسل جدید محتوای واقعیت مجازی کمک میکند تا تجربه ی غنی تر و گسترده تری را ارائه دهند.” اپل به خرید فقط یک کمپانی فعال در حوزه گرافیک انیمیشنی ۳ بُعدی بسنده نکرده است. در سال ۲۰۱۵ اپل کمپانی FaceShift را خریداری کرد که به واسطه تکنولوژی این کمپانی میتوان حالت ها و میمیک های چهره ی افراد را ضبط کرد. و همانطور که میتوان حدس زد این تکنولوژی در Animoji و Memoji های اپل به کار رفته است.

“تکنولوژی Ikinema باعث میشود که بازی های تولیدکنندگان در سراسر جهان با کیفیت بیشتر همراه شوند و با تولید تجربه ای غنی تر واقعی تر، بازیکن را در جهان خود غرق کنند. همچنین این تکنولوژی موجب کاهش هزینه و افزایش سرعت در ارائه ی محتوا میشود.”

-کمپانی Ikinema

کمپانی Ikinema یک سری ویدیو در YouTube پست کرده است که در یکی از آنها درباره نحوه شبیه سازی حرکت های واقعی یک فرد به یک کاراکتر انیمیشنی توضیح داده میشود. اگر فقط چند تا از ویدیوهای Ikinema را در YouTube دیده باشید، حتماً متوجه می‌شوید که تکنولوژی این کمپانی کاملاً برای Animoji و Memoji اپل مناسب است. مورد اول اموجی های انیمیشنی حیوانات است که به وسیله تشخیص حالت های صورت کاربر ساخته میشوند. Memoji نیز در واقع یک ایموجی انیمیشنی است اما این تصویر خود کاربر به یک کاراکتر انیمیشنی تبدیل میشود. همچنین در این ویدیوها می‌بینیم که اپل برای تولید محتوا برای سرویس Apple TV پلاس و Apple Arcade از پرده سبز استفاده میکند. تا جایی که ما اطلاع داریم اپل تا به حال برای Arcade خود هیچ بازی ای را توسعه نداده است. اپل اگر قصد انجام این کار را داشته باشد، قطعاً تکنولوژی کمپانی Ikinema نقش مهمی در توسعه افکت های گرافیکی خواهد داشت.

آیفون های سال ۲۰۲۰ | لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۴ نیز اپل کمپانی Beats Audio را به به قیمت ۳ میلیارد دلار خریداری کرد و این در حالی بود که این کمپانی در آن زمان تنها ۱۱۱ هزار مشترک داشت. سپس در سال بعدی شاهد عرضه Apple Music بودیم. این بزرگترین خریدی است که اپل تاکنون انجام داده است.

منبع: Phone Arena

اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ها

۲ دیدگاه‌ها

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ابر برچسب‌ها

Image & Text

Image & Text

تتتتتت